Advent s Konferenciou biskupov Slovenska


POZVANIE K PROJEKTU

Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle do projektu Advent s Konferenciou biskupov Slovenska. Projekt bude trvať od 1. do 25. decembra. V tomto čase budú môcť záujemcovia získať každý deň e-mail myšlienku s fotografiou.

Ide o myšlienky, ktoré vytvoril kňaz Žilinskej diecézy Ľubomír Majtán. Vychádzajú z pastorálnych listov (Prvý list Timotejovi, Druhý list Timotejovi a List Títovi). Pastorálne listy sa vyznačujú svojou aktuálnosťou pre dnešnú dobu. Je v nich zaznamenaná katolícka náuka tak, ako sa s ňou stretávame aj v našom praktickom živote viery. Napriek tomu, že sa jedná o pomerne krátke spisy uchované vo Svätom písme, pri ich čítaní ako keby sa vyjavovali každodenné aspekty nášho života. Jednotlivé zamyslenia chcú byť ozvenou evanjelia, ktoré čítame počas adventného obdobia. 

Cieľom projektu je pomôcť všetkým, ktorí prejavia záujem, duchovne  sa pripraviť na slávenie Vianoc. Tí, čo nemajú prístup na internet, môžu projekt podporiť svojou modlitbou, pôstom alebo inými skutkami milosrdnej lásky. Pozvaní sú k tiež k skutkom telesného milosrdenstva.

AKO SA REGISTROVAŤ?  

Zaregistrovať sa dá na TOMTO MIESTE. Stačí uviesť meno a e-mail. Vďaka registrácii získate bezplatne každý deň do svojho e-mailu myšlienku. Tí, ktorí sa zapojili do posledného z projektov (v pôste 2019), sú už v novom automaticky prihlásení.

KTO PROJEKT ZASTREŠUJE?

Ide o projekt Konferencie biskupov Slovenska. Zastrešuje ho Tlačová kancelária KBS (Michal Lipiak, Peter Zimen). Myšlienky pripravil kňaz Žilinskej diecézy Ľubomír MajtánGraficky spolupracoval Ľubomír Valient z Považskej Bystrice. 

V podobnom duchu sa koná už po 14-krát. Projekt nadväzuje na podobné projekty z minulosti.